Історична та етнографічна спадщина – частина сталого
розвитку туризму на Буковині
HERITAGE
MIS-ETC Code: 829

Відбувся другий цикл тренінгів для представників туристичного бізнесу та презентація маршрутів

2015/11/29


26-29 листопада відбувся другий цикл тренінгів для представників туристичного бізнесу з Чернівецької області та Сучавського повіту. Під час тренінгів розглядалися питання планування й реалізації туристичних маршрутів історико-етнографічної тематики на транскордонній території Буковини. Їх підсумком стала презентація двох нових, розроблених в рамках проекту, туристичних маршрутів.

Спершу презентували регіональний кінний маршрут «Цецинське кільце», що стартує від спортивно-туристичного комплексу «Цецино» на околиці Чернівців. До маршруту включені об’єкти сакральної та археологічної спадщини (церкви, городища). Презентація маршруту відбулася за сприяння голови асоціації «Туристична Буковина», директора МОСТЕЦ «Садниста», президента федерації спортивного туризму Чернівецької області Віктора Скрипника.

А 28-29 листопада менеджери проектної команди з Румунії та України презентували міжнародний історико-етнографічний маршрут. Після екскурсії Резиденцією митрополитів Буковини учасники відвідали Старововчинецький краєзнавчий музейний комплекс у Глибоцькому районі. Продовженням маршрут стали об’єкти Сучавського повіту: середньовічний монастир Молдовіца, курортне місто Ватра-Дорней та княжа фортеця в м. Сучава.

У презентації маршрутів взяли участь 20 представників з Чернівецької області (зокрема, координатор проекту Федорцов Д.Г., начальник науково-дослідної частини ЧНУ, менеджери та тренери проекту, науковці ЧНУ Брик С.Д., Бучко Ж.І., Король О.Д.) та 24 учасники із Сучавського повіту (координатор із Сучавського університету Штефан чел Маре проректор з міжнародної діяльності Штефан Пуріч, менеджер Богдан Кочієру).

Загалом під час виконання проекту було розроблено 8 міжнародних, 20 регіональних та 4 локальні туристичні маршрути, опублікована карта історичного та етнографічного туризму Чернівецької області та Сучавського повіту, що значною мірою урізноманітнить пропозицію на ринку туристичних послуг в Чернівецькій області та Сучавському повіті.