Історична та етнографічна спадщина – частина сталого
розвитку туризму на Буковині
HERITAGE
MIS-ETC Code: 829

Про проект

16 травня 2009 року ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича С.В. Мельничуком була підписана угода про реалізацію 24-х місячного інтегрального проекту "Історико-етнографічна спадщина - складова сталого розвитку туризму на Буковині”. Він реалізується у межах спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013 рр. за фінансової підтримки Європейського Союзу. Даний проект передбачає збереження історико-культурної спадщини Чернівецької області та Сучавського повіту, шляхом формування реєстру об’єктів історико-етнографічної спадщини, створення підґрунтя для ефективного спілкування між жителями прикордонних територій, яких об’єднує спільна історична спадщина, покращення туристичного іміджу прикордонних територій, шляхом проведення промоційної та рекламної компанії заходів проекту, залучення додаткових інвестицій у розвиток інфраструктури, що буде досягнуто внаслідок формування та промоції нових туристичних маршрутів та збільшення зайнятості по обох боках українсько-румунського кордону, у зв’язку з необхідністю обслуговування більшої кількості міжнародних та вітчизняних туристів.

Проект реалізується протягом 24-х місяців на базі Буковинського інформаційно-комунікаційного центру розвитку історико-етнографічного туризму в м. Чернівці та його Регіонального представництва в м. Сучава. У рамках проекту створюється та наповнюється електронна база даних об’єктів і маршрутів історичного та етнографічного туризму. Усі зусилля спрямовані на підвищення фахового рівня представників цільової групи та популяризації історико-етнографічної спадщини Буковини. Дані заходи передбачають:

Загальний бюджет проекту складає 1 474 463,00 євро (еквівалент у грн. – 15 526 095,39), у тому числі бюджет на реалізацію проекту Чернівецьким національним університетом – 934 466,00 євро (еквівалент у грн. – 9 839 926,98). Фінансування проекту здійснюється до 90% від Європейського Союзу. Завдяки даному проекту ЄС на Буковині з’являється можливість полегшення доступу до інформації щодо можливостей відвідання історико-етнографічних пам’яток Буковини та надання консультаційної підтримки туристам та цільовій групі проекту.