Історична та етнографічна спадщина – частина сталого
розвитку туризму на Буковині
HERITAGE
MIS-ETC Code: 829

Відкриття Буковинського інформаційно-комунікаційного центру історичного та етнографічного розвитку туризму у м. Чернівці

2015/11/06


Сьогодні в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулося відкриття Буковинськогоінформаційно-комунікаційногоцентруісторичногота етнографічногорозвиткутуризму. Зазначимо, що здійснюється відкриття центру в рамках проекту HERITAGE - спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013, під егідою гасла «Спільні кордони. Спільні рішення», Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича у партнерстві з Сучавським університетом «Штефан чел Маре» реалізує проект «Історична та етнографічна спадщина - частина сталого розвитку туризму на Буковині» (HERITAGE) MIS-ETCCode 829.

За словами розробників даного проекту, першим результатом створення Буковинського інформаційно-комунікаційного центру історичного та етнографічного розвитку туризму є розробка єдиної бази туристичних об’єктів, в основі роботи – численні дослідницькі експедиції.  Зокрема, за інформацією Жанни Бучко, доцента ЧНУ, розробники проекту працювали відразу в кількох командах і здійснили приблизно 200 експедицій, у результаті яких обстежили 960 об’єктів, проте до бази даних внесли лише 435 об’єктsd і позначили їх на карті, решту представити наразі немає можливості. Особливо складно було, як розповіла Жанна Іванівна, виявляти археологічні об’єкти туристичного маршруту.

Координатор проекту зі сторони університету Штефан чел Маре Штефан Пурич повідомив, що на даний час уже прокладено 8 міжнародних, 20 регіональних та по 2 (для Чернівців і Сучави) локальних туристичних маршрути, а це вже дуже важливий здобуток в цьому напрямку, хоча Центр тільки розпочав свою роботу.